johanka.net

Nejsem ranní ptáče. Alkohol nepiju, nekouřím, nikdy jsem nevlastnila auto, nikdy jsem nebyla vdaná. Někdy mám dost šílený smysl pro humor. Mám ráda každou dobrou muziku bez ohledu na původ a žánr. Nesnáším pokrytectví, hloupost a aroganci mocných. Nemám ráda velké davy a malé prostory. Docela hodně jsem cestovala. V Evropském parlamentě mě zastupuje frakce Zelení/EFA.

Kromě češtiny, angličtiny a němčiny dokážu číst ve francouzštině a rozumím slovenštině téměř jako rodilá mluvčí. Někdy mě mrzí, že nemám víc času věnovat se semitským jazyků, svojí gramatickou strukturou, bohatstvím slovní zásoby a svébytnou hudebností mi přijdou možná ještě zajímavější než "moje vlastní" jazyková rodina.

I když nepracuju na projektech svých klientů, ráda popustím uzdu své fantazii. Znovuobjevila jsem jeden svůj starší námět na román, film a muzikál. Nebo mám říct, že si mě tento námět našel sám? Je tam úžasná neerotická lovestory, jakou jste v literárním dramatu ještě nezažili. Ostatně, posuďte sami:

Jeanette, hudebně nadaná a velmi vzdělaná francouzská emigrantka českého, polského, španělského a jihoamerického původu se vydá se dvěma svými přáteli, odmítnutým nápadníkem z bohaté kupecké rodiny v Královci a svým oblíbeným učitelem hudby, židovským konvertitou, na průkopnickou etnomuzikologickou objevnou výpravu, která je na přelomu 18. a 19. stol. zavede do Uher. V kavárně s romskými muzikanty začne tato demokraticky smýšlející aristokratka tančit s osudovým mužem svého života, pohledným učencem disponujícím nemalým jměním, jenž s každým jedná jako se sobě rovným, píše román z období evropské reformace a v klidu své pracovny si vytváří teoretické modely konstitucionalizace habsburské monarchie.

Rovinu příběhu odehrávající se v naší žhavé současnosti si zatím nechám pro sebe.

Zpět na úvod. | Nebo byste mi chtěli napsat? ;-)

© Johanka Piskovská, 2019